Personal i våra områden

Du når all personal genom att ringa 011-21 16 00 eller skicka ett mail till kundtjanst@hyresbostader.se

Team Söderstaden

Områdeskontor: Ringdansens Centrum

Distriktschef
Nicola Westerberg

Ansvarsområden och personal:

Ringdansen
Områdeskontor: Ringdansens Centrum
Öppettider
Måndag, tisdag kl. 10-15
Onsdag kl. 10-17
Torsdag, fredag 10-15
Lunchstängt alla dagar kl. 12-13

Johan Rundalen, områdesansvarig
Jonas Gustafsson, områdesansvarig

Guldringen:
Ella Söderlund
Bylent Halili
Charmake Ali

Silverringen
Mats Stenberg
Enver Cerimovic
Roy Jejjo

Ringdansen Centrum
Britt-Marie Hörbom  

Norra Hageby och Porten:
Områdeskontor: Vrinnevigatan 14
Conny Nilsson, områdesansvarig
Ove Wikström, bovärd
Kennt Hoffman, bovärd
Susanne Broman, bovärd 

Ljura:
Områdeskontor: Ljuragatan 85
Niclas Åström, områdesansvarig
Ann-Christine Johansson, områdesansvarig
Mikael Remahl, bovärd
Roger Nillson, bovärd

       

 








Team Ytterstaden

Områdeskontor: Wilhelm Wibergs gata 170

Distriktschef
Patrik Rosenlund

Ansvarsområden och personal:

Klockaretorpet, Skärblacka:

Områdeskontor: Wilhelm Wibergs gata 170
Joel Andersson
, områdesansvarig
Lars Axelsson, områdesansvarig
Mikael Granbrink, bovärd
Nils Åbergs gata, Frans Bloms gata, Carl Bergstens gata
och Gustaf Clasons gata.
Ola Nilsson, bovärd
Wilhelm Wibergs gata och Karl Wards gata.
David Johansson, bovärd
Albert Engströms gata, Torsten Fogelqvist gata och
Emil Hedelius gata.
Mattias Blomgren, bovärd
Mathilda Ljungstedts gata, Hjalmar Lundgrens gata och Skärblacka.

Åby, Jursla, Ättetorp, Krokek och Kvarsebo
Områdeskontor: Holms väg 11C
Peder Svedsten, områdesansvarig
Temo Usef, bovärd
Krusenhov - 5 - 29
Lillsjövägen 4 - 6
Holmsväg 11 - 17
Åbymovägen 6 - 8
Danielsväg 20 - 22
Katrineholmsvägen 24 - 30
Konsumvägen 16 - 18
Magnus Bergman, bovärd
Mässvägen. 1- 49
Ättetorpsvägen.14 - 40
Håkan Lilja, bovärd
Sjöviksvägen 42 - 52
Ymervägen 5 - 53
Valhallavägen 1
Valhallavägen 2 - 6
Frejavägen 3 A+B
Danielsväg 11-13
Åbymovägen 12 - 28
Båtbygarevägen 61 - 85

Ektorp, G:a Lasarettet:
Områdeskontor: Albrektsvägen 125B
Fredrika Tammaru
, områdesansvarig
Salah Kabach, bovärd
Hammargatan 1-29
Idrottsgatan 5-23
Fotbollsgatan 37, 43-47
Ulf Eriksson, bovärd
Gamla Lasarettsgatan 15-31
Södra Promenaden 54-58
Fotbollsgatan 39
Göran Andersson, bovärd
Målgränd 1-23
Fotbollsgatan 1-35
Toni Haddo, introduktionsvärd

Såpkullen och Fridtunagatan:
Områdeskontor: Albrektsvägen 125B
Daniel Eriksson, områdesansvarig
Peter Bredberg, bovärd
Andreas Wikström, bovärd

 

Team Innerstaden

Områdeskontor: Hantverkaregatan 53

Distriktschef
Peter Mildén

Ansvarsområden och personal:

Centrum
Områdeskontor: Hantverkaregatan 53
Jan Petersson, områdesansvarig
Tommy Osmanoff, bovärd
Johan Andersson, bovärd
Ulf Sonhem, bovärd

Centrum Norr:
Områdeskontor: Kungsgatan 24
Dick Axelsson, områdesansvarig
Kristofer Andersson, områdesansvarig
Markus Andersson, bovärd
Stefan Roth, bovärd
Pontus Jakobsson, bovärd

Centrum Öst:
Områdeskontor: Hantverkaregatan 53
Olavi Järvinen, områdesansvarig
Marko Kivelä, bovärd
Krister Gunnarsson, bovärd
Jimmie Nilsson, bovärd